roku.   Jesteś gościem na tej stronie od 14 września 2008.

Śmiłowice

1 kwietnia 2018

Wielkanoc - Rezurekcja

31 marca 2018

Życzenia Wielkanocne

2018_wielkanoc (79 kB)

31 marca 2018

Wielka Sobota

30 marca 2018

Wielki Piątek

29 marca 2018

Wielki Czwartek

25 lutego 2018

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

2018_rekolekcje (93 kB)

14 lutego 2018

Wielki Post

2018_post (82 kB)

Zewnętrzny znak rozpoczęcia postu - posypanie głów popiołem, jest zachętą i zapoczątkowaniem wewnętrznej pracy i przemiany serca - nawrócenia. Kościół daje nam pod rozwagę konkretne uczynki pokutne: post, modlitwę i jałmużnę.

• Post nie jest dla samego poszczenia ale po to by o Bogu pamiętać. By dla Niego móc wiele poświęcić. Pościmy, by kiedy przyjdzie pokusa umieć jej się oprzeć. Tu wzorem jest Chrystus kuszony przez Szatana na pustyni. Wychodzi zwycięsko dając nam przykład.
  • Modlitwa – rozmowa z Bogiem i chęć wyrażenia Jemu dziękczynienia. Jest często zaniedbywana przez wierzących. Tłumaczymy, że nie umiemy się modlić, ale nie chcemy się nauczyć. Wygodnie nam jest w świecie, gdy myślimy tylko o sobie. Chrystus modli się do Ojca wtedy, gdy podejmuje ważne decyzje i te o zbawieniu człowieka także.
  • Jałmużna- słowo dość zapomniane. Człowiek, który wiele otrzymał jeszcze więcej powinien dawać. ”Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”. Jałmużną nie jest wrzucenie grosza potrzebującemu ale okazanie serca i dobra bliźniemu. „Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem. Rozdzierajcie jednak Wasze serca a nie szaty”.

Nie wystarczy posypanie głowy popiołem. To tylko zewnętrzny początek, a wewnętrzna praca zbliża do Boga.

28 stycznia 2018

Przekaż proszę 1% swojego podatku na FUNDACJĘ IM. KSIĘDZA JORDANA
dla wspierania Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe przekaż proszę 1% swojego podatku
na FUNDACJĘ IM. KSIĘDZA JORDANA dla wspierania Wyższego Seminarium Duchownego Salwatorianów. Numer KRS: 0000090846.
Jak to zrobić?

Wystarczy zaznaczyć w odpowiednim miejscu na formularzu PIT wolę przekazania 1 % swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji im. Księdza Jordana, wpisując tylko podany wyżej numer KRS i to już wszystko. To naprawdę nic nie kosztuje, ponieważ podatek ten tak czy inaczej zostaje nam potrącony i przeznaczony przez Państwo na inne niewiadome cele.

Prosimy także gorąco, aby zachęcić znajomych, przyjacił, członków rodziny i inne życzliwe osoby, do przekazywania 1% swojego podatku na powyższy cel. Jak mówi stare przysłowie: "ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka".

Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc. Za każdy, nawet najmniejszy datek, składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o modlitwie wspólnoty seminaryjnej w intencji ofiarodawców.

seminarium_bagno (145 kB)
Wyższe Seminarum Duchowne Salwatorianów w Bagnie k. Wrocławia

Od dwóch lat otworzyła się także dodatkowa możliwość dla emerytów, aby mogli przekazać swój 1% podatku na rzecz fundacji, bez konieczności wypełniania całego PIT-u. Wystarczy, że prześlą tylko do swojego Urzędu Skarbowego wypełnione jednostronicowe oświadczenie. Na czerwono zaznaczone są w nim miejsca, które należy uzupełnić.

pit2017 (187 kB)
PIT-OP można pobrać klikając w poniższy obrazek:
PIT-OP
Więcej informacji nt. Fundacji im. księdza Jordana można znaleźć na stronie internetowej:
Ks. Aleksander Jasiński SDS
Prezes fundacji