roku.   Jesteś gościem na tej stronie od 14 września 2008.

  
Śmiłowice

Aktualności




24 grudnia 2017

Pasterka


(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Galeria zdjęć")
gmb

24 grudnia 2017

Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami

2017_bn1 (194 kB)
Proboszcz
Antoni Cebula SDS


12 grudnia 2017

PLAN KOLĘDY 2018

    • 28.12.2017 czwartek ul. Elsnera – 15.30
    • 29.12.2017 piątek ul. Jarzębinowa i Górnośląska /lewa str./ - 15.30
    • 30.12.2017 sobota ul. Górnośląska /bloki/ - 15.00
    • 2.01.2018 wtorek ul. Górnośląska /prawa str./ - 15.30
    • 3.01.2018 środa ul. Górnośląska /domki/ - 15.30
    • 4.01.2018 czwartek ul. Zgody i Gliwicka /do rodz. Gierlotka/ - 15.30
    • 5.01.2018 piątek ul. Gliwicka /od rodz. Sczepanek do rodz. Gracka/ - 15.30
    • 6.01.2018 sobota ul. Łączna – 15.30
    • 7.01.2018 niedziela ul. Reta Śmiłowicka /od str. Kamionki/ i leśniczówki – 15.30
    • 8.01.2018 poniedziałek ul. Reta Śmiłowicka /do rodz. Kołodziej/ - 15.30
    • 9.01.2018 wtorek ul. Reta Śmiłowicka/nowe oś./ - 15.30
    • 10.01.2018 środa ul. Gliwicka /od Sjesty/ - 15.30
    • 11.01.2018 czwartek ul. Jesionowa, Bukowa, Cisów – 15.30
    • kolęda dodatkowa ustalana indywidualnie.
Proboszcz
Antoni Cebula SDS


22 listopada 2017

Dokumenty II Synodu Archidiecezji Katowickiej

logo_synod (32 kB)
Poniżej można pobrać przewodnik po Uchwałach II Synodu Archidiecezji Katowickiej,
oraz Uchwały II Synodu Archidiecezji Katowickiej
Przewodnik po Uchwałach II Synodu Archidiecezji Katowickiej Uchwały II Synodu Archidiecezji Katowickiej
Całość dokumentów jest dostępbych na stronie synodu
(jest tam także dostępna wersja uchwał w formie audiobuku):
http://synodkatowice.pl


15 października 2017

#Zatrzymaj Aborcję!

zatrzymaj_aborcje_01 (62 kB)
Szanowni Państwo

Z radością pragnę przekazać Państwu informację o tym, że liczba policzonych do tej pory podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję" wynosi 204.091 podpisów!!! (na dzień 13.10.2017 r.)

Mamy realną szansę zatrzymać aborcję dzieci, u których podejrzewa się chorobę i które stanowią największą grupę zabijanych dzieci w polskich szpitalach (95%). Dziękujemy za każdy nadesłany do tej pory podpis! Każdy podpis przybliża Polskę do zatrzymania dramatu, jaki dzieje się w polskich szpitalach.

Ale to nie koniec. Potrzebujemy zebrać jeszcze więcej podpisów!

Proszę, aby każdy z Państwa podpisał się pod inicjatywą oraz poprosił o to znajomych. Zachęcam tez do organizowania zbiórek podpisów po Mszach świętych w niedzielę. Codziennie napływają do nas nowe informacje o powodzeniach takich zbiórek.

To proste. Karta do zbiórki podpisów jest do pobrania i wydrukowania tutaj:
http://zatrzymajaborcje.citizengo.org/wp-content/themes/citizengo_polska/images/Karta_podpisow.pdf

Przypomnę, że obywatelska inicjatywa ustawodawcza "Zatrzymaj aborcję" została zapoczątkowana przez dwie organizacje: CitizenGO Polska i Fundację Życie i Rodzina. Jest ogromną radością, że tak ochoczo i tłumnie włączyli się do niej Polacy z różnych regionów i Polski.

Jest dla mnie poruszające, gdy zgłaszają się do CitizenGO osoby, które same mają choroby kwalifikujące dziś do aborcji (np. niedawno otrzymałam taką wiadomość od pani z zespołem Turnera) albo rodziny dzieci, których diagnozy prenatalne były bardzo złe, a dzieci te rodziły się zdrowe. Jeśli znają Państwo osoby z taką historią, już teraz proszę i dziękuję za podzielenie się taką informacją!

Serdecznie Państwa pozdrawiam,
Magdalena Korzekwa-Kaliszuk
Dyrektor CitizenGO Polska

dziewczyny_wyjete_spod_prawa (164 kB)
Więcej informacji nt. inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej:
http://zatrzymajaborcje.citizengo.org

24 września 2017

"Różaniec do granic"

http://gosc.pl/doc/4203271.Bierzesz-udzial-w-Rozancu-do-granic-Nie-zapomnij-zabrac-tych

Już w sobotę, 7 października dziesiątki tysięcy Polaków staną na granicach Polski i dosłownie otoczą kraj modlitwą różańcową.

Wydarzenie modlitewne "Różaniec do granic" ma na celu dosłowne i duchowe otoczenie Polski modlitwą różańcową. Wierni, którzy chcą wziąć udział w tej modlitwie zgromadzą się o 10:30 7 października w ponad 320 kościołach stacyjnych, skąd po Mszy Świętej wyruszą do wyznaczonych punktów na granicach Polski. Tam prowadzona będzie modlitwa różańcowa.

Organizatorzy akcji, do udziału w której wiernych zachęcają polscy biskupi, proszą o przypomnienie uczestnikom o pewnych ważnych rzeczach, które warto ze sobą zabrać. Jako, że modlitwa będzie trwała w strefie granicznej, konieczne jest zabranie dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Dobrze też pamiętać o ubiorze na każdą możliwą pogodę (całe wydarzenie będzie trwało mniej więcej do godziny 15:30, a w październiku pogoda zmienną jest). Osobom starszym może się przydać jakiś rodzaj krzesełka turystycznego. Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia, dlatego warto zabrać ze sobą prowiant. Warto nie zapomnieć o wcześniejszej spowiedzi, gdyż nie we wszystkich kościołach stacyjnych będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi przez większą ilość wiernych.

170924_rozaniec (104 kB)
Więcej informacji nt. inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej:
www.rozaniecdogranic.pl/
C.W.B.

3 września 2017

Odpust parafialny


(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Galeria zdjęć")

gmb

2 września 2017

Odpust parafialny

35 rocznica wmurowania kamienia węgielnego
i 25 rocznica konsekracji naszego kościoła

26 sierpnia Święto Matki Boskiej Częstochowskiej to także nasz odpust parafialny. W tym roku obchodzimy go bardzo uroczyście ze względu na ważne dla naszej parafii rocznice. Uroczystość odpustowa odbędzie się 3 września 2017 r.

26 sierpnia 2017 roku przypada 35 rocznica wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła parafialnego. W tym dniu w murach budującego się kościoła (jeszcze wtedy bez dachu) została odprawiona pierwsza Msza Święta.

12 września br. minie dwudziesta piąta rocznica poświęcenia naszego kościoła. W tym czasie nasz kościół na zewnątrz nie był jeszcze otynkowany, nie było ogrodzenia, groty. Wiele się przez ten czas zmieniło na zewnątrz jak i we wnętrzu naszej świątyni. Wróćmy więc pamięcią do tamtych wydarzeń.

Poświęcenia naszego kościoła dokonał arcybiskup metropolita katowicki Damian Zimoń. W tym dniu w progu naszego kościoła powitali Księdza Arcybiskupa przedstawicielka dzieci oraz przedstawiciel dorosłych parafian. Na uroczystości tej obecne były poczty sztandarowe zaś pod-czas Mszy św. śpiewał chórek dziecięcy (Dzieci Marii) prowadzony w tym czasie przez katechetkę z Mikołowa panią Grażynę Bondel. W czasie Mszy św. w koncelebrze brali udział: ksiądz arcybiskup Damian Zimoń, nasz ksiądz proboszcz Piotr Jarząbek oraz dziekan ksiądz Alfons Janik. Wśród służby liturgicznej widoczny był nasz parafianin ksiądz Ludwik Kołodziej wówczas jeszcze kleryk.

Podczas Mszy kazanie wygłosił Ksiądz Arcybiskup. Było one swoistym nawoływaniem do zaangażowania w dobre pokierowanie losem naszego kościoła, abyśmy dbali o tę świątynię, o jej wygląd i otoczenie. W nawiązaniu do naszej patronki oraz do dnia 12 września (święto MB Piekarskiej) prosił kaznodzieja, abyśmy tak jak Maryja umieli oddać Bogu nasze życie. Ona jako nasza patronka winna być dla nas przykładem – drogowskazem.

Obrzęd poświęcenia kościoła jest podobny do udzielania Sakramentów Św. pokropienie wodą święconą symbolizuje chrzest zaś namaszczenie ścian kościoła Krzyżmem świętym odnosi się do bierzmowania. Nawoływał nas ksiądz arcybiskup do dojrzałości chrześcijańskiej wobec swojego Kościoła, abyśmy duchową Świątynię budowali nieustannie.

Po kazaniu została odśpiewana litania do Wszystkich Świętych, po litanii nastąpiło włożenie do ołtarza relikwii św. następnie odmówiona została modlitwa przed poświęceniem. Po modlitwie przystąpiono do namaszczenia Krzyżmem św. ołtarza oraz ścian świątyni. Dlatego to na ołtarzu w pierwszej części liturgii nie było obrusa a w kościele panował półmrok.

W czterech miejscach namaszczony został ołtarz oraz także w czterech miejscach ściany naszej świątyni. Potem nastąpiło okadzenie ołtarza i kościoła, zostały też zapalone wszystkie światła na znak światła Chrystusa. Na ołtarzu położony został obrus, krzyż, mszał oraz zapalone świece. Nastąpiła dalsza część Mszy św. – Ofiarowanie. Podczas ofiaro-wania złożyli dary przedstawiciele parafii z prawie całego dekanatu.

Po Komunii św. odśpiewane zostało uroczyste Te Deum. Uroczystość zakończyła się podziękowaniami, które składali ksiądz proboszcz Piotr Jarząbek oraz przedstawicielka parafian.

Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992 Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992 Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992 Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992 Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992 Poświęcenie naszego kościoła - 12 września 1992
C.W.B. i gmb

20 sierpnia 2017

Pielgrzymka kobiet do Piekar

Była pochmurna deszczowa niedziela, deszcz lał niemiłosiernie. To jednak nie odstraszyło nas w pielgrzymowaniu do Matki Boskiej Piekarskiej „Śląskiej gospodyni”. Jadąc miałyśmy nadzieję, że się rozpogodzi. Jednak nic z tego - lało cały czas, w czasie Godzinek, Różańca i w trakcie całej Mszy św., lało, lało, lało.

Z różańcem w ręku wznosiłyśmy jednak do Najświętszej Pani nasze prośby o łaski dla naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i nas samych. Nie straszny nam deszcz i chłód. Jak to stwierdził biskup w kazaniu „ ...wy, śląskie kobiety jesteście pielgrzymami na każdą pogodę...”.

Zawsze wierne wpatrzone w Maryję czerpiemy od Niej siły, aby prowadzić nasze domy, opiekować się naszymi rodzinami, a nadto dawać przykład młodemu pokoleniu, naszym córkom, wnuczkom, synowym, że można, a nawet trzeba w różnych warunkach umieć poświęcić się Bogu przez ręce Maryji.

Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar Pielgrzymka kobiet do Piekar
„Bądźcie apostołami w czasie i niewczasie, w pogodę i niepogodę”
oto nasza misja – matek, żon, babć i teściowych.
C.W.B.

19 sierpnia 2017

Dożynki sołeckie w Śmiłowicach

Mimo zmiennej aury dożynki w Sołectwie Śmiłowice udane!

W dniu 19.08.2017 r. pięknym nowym napisem zasponsorowanym przez radnego Remigiusza Kuś zawieszonym nad wjazdem na teren rekreacyjno-sportowy przy ulicy Gliwickiej 102, starostowie dożynek państwo Kornelia i Janusz Garus, Radny, Sołtys z Radą Sołecką oraz panie z KGW witali zacnych gości. Dożynki zaczęły się o godz. 16.30 mszą Św. Dziękczynną, którą odprawił ks. proboszcz Antoni Cebula.

Po mszy św. korowód dożynkowy przy ładnej pogodzie przemieścił się na teren imprezy. Podczas części oficjalnej Sołtys wraz z Radnym przywitali wszystkich obecnych na dożynkach oraz przedstawili program świętowania.

Pani dyrektor biura poselskiego Pani Izabeli Kloc odczytała list Ministra Rolnictwa skierowany do rolników, który po odczytaniu przekazała na ręce sołtysa. W dalszej części imprezy przewodniczący komisji ds. najładniej zadbanych posesji Pan Mieczysław Pełka przedstawił właścicieli wyróżnionych posesji a dyplomy uznania i nagrody wręczyli Pan Burmistrz oraz Radny, którzy byli ich fundatorami. Panie z KGW częstowały wszystkich własną grochówką oraz pysznym kołoczem i kawą.

W trakcie spotkania Sołtys poinformował przybyłych, że w dokumentach historycznych jest potwierdzone, że Sołectwu Śmiłowice w lutym tego roku STUKNĘŁO 500 lat - dokument sprzedaży księstwa pszczyńskiego z dn. 21. lutego 1517 r. jest pierwszym znanym nam dokumentem w którym wymienione są Śmiłowice (więcej informacji w zakładce „Z dawnych dziejów”). W związku z tym Sołtys razem z Burmistrzem oraz Radnym podziękowali wszystkim społecznikom, którzy przyczynili się do rozwoju naszych małych Śmiłowic.

I tak Panu Henrykowi Kaliszowi, byłemu radnemu, Panu Jerzemu Muskietorzowi który był sołtysem, Pani Krystynie Kamiński byłej sołtysce, Panu Bronisławowi Pietrzykowi byłemu radnemu, Panu Gabrielowi Kołodziejowi byłemu sołtysowi, Pani Jadwidze Sosna byłej sołtysce, Panu Henrykowi Kamińskiemu byłemu radnemu Rady Powiatu Mikołowskiego oraz Panu Dariuszowi Gaschi byłemu radnemu.

Licznie przybyli mieszkańcy nie tylko ze Śmiłowic, ale i z zaprzyjaźnionych sołectw, bawili się do północy. Rano nasze Panie jechały na pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich. Korzystając z okazji serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji Panu Radnemu Remigiuszowi Kusiowi z żoną, starostom dożynek, KGW i jak zawsze niezawodnym strażakom z naszej OSP oraz wszystkim członkom Rady Sołeckiej.



(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Galeria zdjęć")
Sołtys Sołectwa Śmiłowice
Józef Świerczyna


12 sierpnia 2017

Różaniec Do Granic – modlitwa do granic możliwości

gosc.pl/doc/4046944.Rozaniec-Do-Granic-modlitwa-do-granic-mozliwosci

Różaniec Do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest główny organizatorem wydarzenia.

Różaniec Do Granic to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich. W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się na różańcu.

Pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc – dodał Bodasiński.

W dniu wydarzenia punkty modlitwy będą zlokalizowane co jeden kilometr wzdłuż całej granicy Polski, liczącej ponad 3,5 tys. km. Jak tłumaczą organizatorzy, w Polsce są 22 diecezje graniczne, a w 18 z nich, są już wyznaczani koordynatorzy projektu oraz kościoły stacyjne, w których 7 października odbędzie się Msza Święta i nabożeństwo Maryjne dla osób, które będą modlić się tego dnia na granicach. To właśnie w kościołach stacyjnych, po Eucharystii nastąpi rozesłanie do punktów modlitwy na granicach.

Chcemy prosić o włączenie się w przygotowanie tego wydarzenia w swoich diecezjach i parafiach, organizowanie grup na konkretne punkty modlitwy, wszystkich, których serce poruszy się na wieść o tej inicjatywie. Wiemy, że to wydarzenie będzie wymagało odwagi, wysiłku i determinacji, ale wierzymy, że uda nam się w ten sposób odpowiedzieć Maryi na wezwanie do ratowania świata przez Różaniec – zachęca inicjator wydarzenia.

rozaniec_do_granic (32 kB)
Więcej informacji nt. inicjatywy można znaleźć na stronie internetowej:
www.rozaniecdogranic.pl/
C.W.B.

26 czerwca 2017

Pielgrzymka ze Skoczowa do Częstochowy

Pielgrzymka ta udaje się już po raz siedemnasty do stóp MB Częstochowskiej Królowej Polski. Dzisiaj pielgrzymują 62 osoby. W tym roku widać tu wiele młodych ludzi wśród których jest też czwórka dzieci Olek, Stasio, Wiktoria i Jasio. Olek idzie w tym roku do pierwszej klasy Stasio i Wiktoria idą do kl. III najstarszy jest tu Jasio który w tym roku pójdzie do kl. VI.

Tegoroczna pielgrzymka jest dla nich debiutem, ale patrząc na ich rodziców, dziadków można się spodziewać, że te dzieci przejmą pałeczkę a hart ducha ich opiekunów jest dla nich dobrym przykładem.

Chciałam przedstawić pielgrzymkę właśnie oczami tego najmłodszego pokolenia. Zadałam dzieciom pytanie, z jakimi intencjami idą do Matki Bożej? Były to: o dobre stopnie, dobrych kolegów ale co mnie zaskoczyło, to jednogłośnie mówili „O pokój u Nas, żeby był pokój w Naszym Kraju”.

Właśnie ten młody duch emanował od wszystkich pielgrzymów. Kiedy czekałam na Nich na trasie, to jeszcze nie było nikogo widać ale pieśń już niosła się po okolicy. Nawet osoby które idą już po raz siedemnasty mówią, że przy śpiewie i młodzieżowych rytmach idzie się lżej i szybciej.

Dzięki składajmy Panu za ludzi decydujących się na trud pielgrzymowania, szczególnie za te młode osoby, aby zapał i energia ich nie opuszczała. Niech Matka Najświętsza do której się udają podtrzymuje ich wiarę, niechaj prowadzi ich do Swego Syna Jezusa.

W imieniu pielgrzymów chciałabym podziękować osobom, które przygotowały posiłek. Poświęciły swój cenny czas, swoje zdolności kulinarne, logistyczne.

BÓG ZAPŁAĆ
(Fotoreportaż jest dostępny w zakładce "Galeria zdjęć")
C.W.B.

15 czerwca 2017

Boże Ciało

Dzisiaj w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskie, jak co roku po Mszy Świętej o godz. 1000 ulicami naszej parafii przeszła procesja teoforyczna do 4 ołtarzy.

Tradycja Bożego Ciała sięga roku 1246 i wiąże się z widzeniami św. Julianny z Cornillon, przeoryszy konwentu augustianek. Święta Julianna przekazała, że w trakcie objawień Jezus przykazał jej aby dołożyła wszelkich starań w celu ustanowienia święta ku czci Ciała i Krwi. Początkowo uroczystość została wprowadzona tylko lokalnie dla diecezji Liège. W 1252 r. Praktykowano ją już w całej Germanii. Z objawieniami św. Julianny z Cornillon zetknął się archidiakon Liège Jacques Pantaléon, który już jako papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił dla całego Kościoła Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

Procesje Bożego Ciała są nie tylko oddaniem czci i publicznym wyznaniem wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, ale również zaproszeniem Go na drogi naszego życia. Uczestnictwo w procesji Bożego Ciała jest dawaniem świadectwa swojej wiary, ale też dawaniem świadectwa wobec innych, wobec tych, którzy może patrzą przez okno i nie wiedzą, co to jest, albo przechodzą chodnikiem obok procesji. Typowe dla procesji Bożego Ciała są cztery ołtarze, symbolizujące cztery strony świata. To jest taki znak, że Chrystus jest wynoszony na wszystkie strony naszego życia. I przy każdym ołtarzu są modlitwy, jest uwielbienie i oddana cześć Najświętszemu Sakramentowi oraz przy każdym ołtarzu jest również błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.


gmb
(Zdjęcia są dostępne w zakładce Galeria)

16 kwietnia 2017

Rezurekcja

Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja Rezurekcja
gmb

15 kwietnia 2017

Życzenia z Wielkanocna

2017_wielkanoc (140 kB)
Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Oraz Błogosławieństwa Bożego życzy:
ks. proboszcz Antoni Cebula SDS

15 kwietnia 2017

Liturgia Wielkiej Soboty

Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota Wielka Sobota
gmb

14 kwietnia 2017

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek Wielki Piatek
gmb

13 kwietnia 2017

Liturgia Wielkiego Czwartku

Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek Wielki Czwartek
gmb

19 marca 2017

Renowacja Misji Świętych

 

01.04.2017 – 04.04. 2017

Ks. Bartłomiej Król SDS

 

Sobota (1 kwietnia 2017)

 

-        16:45 Nauka misyjna dla dzieci.

-        18:00    Msza Św. z nauką misyjną

-        Apel Jasnogórski

 

Niedziela (2 kwietnia 2017)

 

-        Hymn do Ducha Św. i modlitwa na rozpoczęcie renowacji misji na początku Mszy Św.

-        Nauki ogólne na każdej Mszy Św. 8:00, 10:00, 14:30 / i kazanie Pasyjne/

-        Nauka  dla mężczyzn 15:30

 

Poniedziałek (3 kwietnia 2017)

 

-        8:00   Msza Św. dla chorych i starszych z nauką

-        Nauka ogólna na Mszy Św. o 18:00

-        Nauka  dla młodzieży po Mszy Św. o 18:00

-        Apel Jasnogórski

 

Wtorek (4 kwietnia 2017)

 

-        Nauka ogólna na Mszy Św. o 8:00

-        Nauka ogólna na Mszy Św. o 18:00

-        nauka dla kobiet po Mszy Św o 18:00

-        Apel Jasnogórski

Ks. Proboszcz

Antoni Cebula SDS


1 lutego 2017

Akcja Caritas „Rodzina-rodzinie”

Program pomocy dla ofiar konfliktu zbrojnego na Bliskim Wschodzie Rodzina-rodzinie został uruchomiony na początku października. Jest on przygotowany przez Caritas Polska na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Powstał pod wpływem Listu apostolskiego "Misericordia et misera" papieża Franciszka. Jest to realna odpowiedź na apel papieża o przyjęcie rodzin syryjskich przez parafie. Również archidiecezja katowicka chce się w sposób szczególny w ten program zaangażować. Abp Skworc objął opieką rodzinę z Aleppo w Syrii i zaapelował, by każda parafia w naszej archidiecezji wsparła materialnie, kwotą 510 zł miesięcznie, oraz modlitewnie rodzinę z Bliskiego Wschodu przez 6 kolejnych miesięcy.

Także nasza parafia odpowiedziała na wezwanie abp Skworca i przez najbliższe pół roku będzie wspierać rodzinę Ibraheem Issa Aboud. Deklaracje z pomocą finansową można składać w zakrystii lub w skarbonce na biednych. Wystarczy, by każda rodzina w naszej parafii przekazała miesięcznie niewielką sumę. Wystarczy 10, 20, 30 zł, według własnych możliwości.

Akcja prowadzona jest we współpracy z Caritas Liban oraz misją sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi działającą w Aleppo. Odpowiadają one za rozdzielanie środków właściwym rodzinom. Dzięki temu programowi wsparciem objęte mogą zostać trzy kategorie rodzin: osoby mieszkające w Aleppo w Syrii, uchodźcy syryjscy w Libanie oraz będący w nędzy z powodu zapaści spowodowanej kryzysem uchodźczym Libańczycy.

Jest to pomoc dla rodzin, która stanowi alternatywę dla emigracji; daje im szansę na życie w ich regionie, w ich kręgu kulturowym. Pomóżmy im żyć w ich własnym domu.

2017_rr1 (56 kB)
ks. proboszcz Antoni Cebula SDS

24 stycznia 2017

Przekaż 1% podatku na Fundację im. Księdza Jordana

Wypełniając roczne zeznanie podatkowe zachęcamy do przekazywania 1% podatku na Fundację im. Księdza Jordana, która wspiera Wyższe Seminarium Duchowne Salwatorianów. Wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę formularza PIT numer KRS Fundacji, który jest podany na stronie internetowej naszej parafii oraz w gazetce parafialnej (NR KRS: 00 00 09 08 46).

2017_podatek_1 (144 kB)
ks. proboszcz Antoni Cebula SDS

ARCHIWUM

Światowe Dni Młodzieży

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Aktualności 2016

Aktualności 2015

Aktualności 2014

Aktualności 2013

Aktualności 2012

Aktualności 2011

Aktualności 2010

Aktualności 2009

Aktualności 2008



Webmaster