Jordan

20 sierpnia 2023

1. Witam w naszym kościele wszystkich parafian, gości i sympatyków.
  2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie, św. Piusa X, papieża,
  • we wtorek – wspomnienie, NMP, Królowej,
  • w czwartek – święto, św. Bartłomieja, Apostoła,
  • w sobotę – uroczystość, NMP Częstochowskiej.
  1. Uroczystości odpustowe w naszej parafii odbędą się w najbliższą niedzielę. Sumie odpustowej będzie przewodniczył i na Mszach św. wygłosi słowo ks. Tomasz Mrozek, kapłan archidiecezji katowickiej. Liturgię uświetni Orkiestra Dęta TAURON Wytwarzanie Spółka Akcyjna - Oddział Elektrownia Łaziska z Łazisk Górnych. Serdecznie zapraszam.
  2. Bardzo proszę panie, które dysponują czasem i chęcią pomocy do generalnego sprzątania kościoła przed odpustem parafialnym w czwartek o godz. 800.
  3. Dzisiaj odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Pamiętajmy o wszystkich pielgrzymujących w naszych modlitwach.
  4. Zostały zamontowane w naszym kościele nowe mikrofony i nowe wzmacniacze, także dla pana organisty. Został również odnowiony parkiet w refektarzu na probostwie.
  5. Na ręce Starostom dożynek Państwu Marioli i Remigiuszowi Kusiom, dziękuje za kwiaty do kościoła i piękną dekorację.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej. Gość niedzielny jest wyłożony na półce z czasopismami w cenie 10 zł.
  7. Szanownym Jubilatom i Solenizantom obchodzącym swoje uroczystości w tym tygodniu składam najlepsze życzenia.
  8. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę i złożone ofiary te składane na tacę oraz te przelewane na konto parafialne. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła: 1501 zł., z uroczystości Wniebowzięcia NMP: 1991,50 zł. a na pomoc dla poszkodowanych w powodzi na Słowenii: 1000 zł. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę ofiary przeznaczone będą na potrzeby archidiecezji. Szczególnie na działalność edukacyjno-wychowawczą wśród młodzieży w archidiecezji w tym na utrzymanie kościoła akademickiego (krypta katedry).
ks. proboszcz Robert Uflant SDS